Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

 • Hlavní strana

Uzavírky knihovny

Uzavírky v červnu 2018
7. června bude dospělé oddělení pobočky Parník otevřeno pouze do 16 hodin.
25. a 26. června bude celé dopoledně uzavřeno dětské oddělení. Vracet výpůjčky můžete na dospělém oddělení v prvním patře.

Uzavírky o prázdninách
2. až 8. července bude celá knihovna uzavřena. Vracet knihy můžete do biblioboxů před budovami (v ul. Ústecká i Smetanova).
Letní otevírací doba knihovny začíná 9. července a končí 2. září. Sobotní provoz bude v této době zrušen.

Děkujeme za pochopení, knihy můžete vracet do biblioboxu před vchodem do knihovny. Knihy můžete vracet bez omezení do biblioboxů umístěných před vchody do budovy na Smetanově ulici i na pobočce Parník (Ústecká ulice).

Nový knihovní řád s platností od 25. května 2018

ikona upozorneniUpozorňujeme na nový knihovní řád, který má platnost od 25. května 2018. Zapracovali jsme do něho především změny, které se týkají oblasti ochrany osobních údajů. Reagujeme tak na požadavky Nařízení (EU) 2016/679 (GDPR), které vešlo v platnost právě 25. května 2018. 
Nový knihovní řád je k dispozici ke stažení zde.

Zásady ochrany osobních údajů

Ikona zabezpečeníPokud vás zajímá jaké údaje knihovna zpracovává, na jakém základě a jak dlouho, sepsali jsem vše přehledně do jednoho článku. Směrem k uživatelům se nic zásadního nemění a není vyžadována žádná vaše akce. Všechny služby, které rádi a běžně využíváte, poskytujeme i nadále.

Letní bonus pro čtenáře: výpůjčky na 45 dní

45 dniPůjčit si knihu na dovolenou? Dát dětem knížky z knihovny na prázdniny k dědovi a babičce? A nemuset řešit o prázdninách vracení a prodlužování výpůjční doby? Ano, letos to bude mnohem jednodušší. Knihy, časopisy, audioknihy i hry půjčené od 15. června do 15. srpna budou mít automaticky výpůjční lhůtu 45 dní. Pokud by ani to nestačilo, můžete si výpůjčky jako obvykle sami prodloužit přes své čtenářské konto, napsáním na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo volejte 732 756 827.

Červnové akce pro teneagery

TeenSpacecelý měsíc červen, oddělení TeenSpace
I v tomto měsíci budou na TeenSpace probíhat další skvělé akce. Rozklikněte a vybírejte :-)

Pokračovat ve čtení článku

Knižní klubíčko: povídání o knihách pro děti a jejich rodiče

klubicko logo27. června od 10 hod., dětské oddělení
Knižní klubíčko je tu pro rodiče s malými dětmi, kteří společně chtějí trávit čas v příjemném prostředí dětského oddělení hrou a seznámením se zajímavými knížkami. Jste vítáni, pokud vás zajímá, co číst dětem od narození až do věku 4 let. Nebo si chcete popovídat s jinými rodiči a nechat děti, ať si hrají s ostatními. V městské knihovně se na vás budeme těšit každou poslední středu v měsíci od 10 hodin. Pro rodiče káva a čaj. K dispozici také přebalovací pult.
Vstupné dobrovolné.

Pokračovat ve čtení článku

Výtvarná soutěž - Vytvoř antistresovou omalovánku na téma knihy, knihovny, čtení

antistresova omalovankaMěstská knihovna vyhlašuje výtvarnou soutěž na téma antistresová omalovánka s tématikou knih. Zúčastnit se může každý ve věku 10-99 let.
Soutěžní návrhy omalovánek kreslete na papír formátu A4 s použitím černého slabého fixu (min. 0,7). Hotový výtvor můžete odevzdat na kterémkoli oddělení knihovny, nebo jej můžete ve formátu jpg
zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte uvést jméno, věk a kontakt na vaši osobu, popř. zákonného zástupce. Soutěž trvá do 29. 6. 2018.
Tři nejlepší díla budou oceněna a spolu s dalšími nejpovedenějšími obrázky budou zařazena do plánované knižní podoby.

Pokračovat ve čtení článku

Oddělení
pro dospělé

  Virtuální prohlídka

Více informací...
 • teen fp
 • detske fp
 • Oddeleni pro dospele
 • teen fp2
 • dospele fp2
 • Oddělení pro mládež: TeenSpace
 • Oddělení pro děti
 • Oddělení pro dospělé
 • Oddělení pro mládež: TeenSpace
 • Oddělení pro dospělé

Pro mládež:
TeenSpace

  Virtuální prohlídka

Více informací...

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede