Rychlé hledání v katalogu

Nejnovější položky | Podrobné hledání | Moje konto |

Oddělení pro dospělé, pobočka Parník

O oddělení

Zajišťuje výpůjční a informační služby pro dospělé i dětské čtenáře, veřejný přístup k internetu. Pobočka sídlí na Ústecké ulici 161. Půjčovna je určena čtenářům od 15 let. Zajišťuje absenční výpůjční a informační služby, zprostředkovává MVS.

Je zde k dispozici volný výběr časopisů, beletrie řazené abecedně podle příjmení autora a naučná literatura, která je řazena podle oborů a znaků MDT. Podmínkou pro využívání služeb je registrace čtenáře a zaplacení ročního poplatku. Přihláška je k dispozici ke stažení.

  Virtuální prohlídka oddělení

Výpůjční doba knih a časopisů je stanovena na 1 měsíc. Výpůjčky je nutné vrátit nebo si je prodloužit v požadovaném termínu. Celková výpůjční doba dokumentů nesmí překročit tři měsíce (včetně dvou prodloužení). Prodloužení mohou čtenáři provést on-line, osobně nebo telefonicky. Mimo pracovní dobu knihovny je možné vracet dokumenty do bliblioboxu, který je umístěn u hlavního vchodu do knihovny.

Vyhledávání dokumentů

Usnadňuje on-line katalog na počítači v půjčovně a on-line verze katalogu na stránkách knihovny.
Odborná pomoc při vyhledávání dokumentů a zodpovídání případných dotazů jsou samozřejmostí, neváhejte a oslovte pracovnice knihovny.

Rezervace a dovoz knih

Rezervaci knih a časopisů, které nejsou momentálně k dispozici, může čtenář provést samostatně ze stránek on-line katalogu nebo může požádat některou z pracovnic v půjčovně. Po vrácení knihy zašleme poštou nebo emailem upozornění, že je dokument připravený. Pokud máte zájem o titul, který je pouze na městě nebo je zde volný, lze využít služby dovozu knih.
Za rezervování a vyrozumění se platí 10,- Kč (e-mail/SMS). Dovoz knih z/na pobočku Parník 10,- Kč.

Meziknihovní výpůjční služba (MVS)

Pokud potřebujete dokument (knihu, článek), který není ve fondu naší knihovny, rádi Vám ho vyžádáme a objednáme z jiné knihovny. Za poštovné účtujeme 100,- Kč.

Knihovnicko - informační lekce

Po předchozí domluvě pořádáme knihovnicko - informační lekce pro studenty ZŠ (9 ročník), SŠ.

Bazar

Prodej vyřazených knih prohíhá neustále. Pro bližší informace kontaktujte knihovnice. Ceny:  3,- Kč za knihu, 1,- Kč za časopis.

Provozní doba, pobočka Parník

 

DenDospělíDěti
Pondělí 8:00 - 11:30
12:30 - 18:00
13:00 - 18:00
Úterý zavřeno zavřeno
Středa zavřeno 13:00 - 18:00
Čtvrtek 8:00 - 11:30
12:30 - 17:00
zavřeno
Pátek zavřeno zavřeno

 

Kde nás najdete

Partneři webu

Podporujeme

Naše akce

Městská knihovna
Česká Třebová

IČO: 709 57 177
Evid. číslo MK ČR: 1403/2002
Datová schránka: mkpk4h2

logo sede